Na deskach Teatru Starego w Bolesławcu staną laureaci piątkowego konkursu.

26 marca 2019 0 przez mdk

Już 64 – ty raz spotkaliśmy się na Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.
Konkurs ten to miejsce spotkania tego co tradycyjne, wieloletnie, kultywowane z tym co nowoczesne i świeże .

Gościem specjalnym konkursu oraz przewodniczącą jury była Małgorzata Kowzan. Kobieta niezwykła, poetka słuchająca podszeptów intuicji, marzeń sennych ale również zachwycona światem naturalnym i zapachem ziół business woman, która z tej miłości stworzyła własną firmę. Autorka kilku tomików wierszy oraz filmów z recytacjami tekstów własnego autorstwa.

Ilona Sobol – autorka bloga „ Niemożliwe jest możliwe”, instruktorka twórczych technik pisania a także kreatywnej edukacji i terapii. Kierownik Mdk Jelenia Góra.

Maciej Cytarzyński – animator kultury, muzyk, pedagog z wieloletnim doświadczeniem a przede wszystkim dyrektor i lider Młodzieżowego Domu Kultury.

Jury wyłoniło laureatów :
W KATEGORII: RECYTACJA
1. Anastazja Stefańczuk – Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy (kl.VIII SP)
2. Klaudia Żolińska -Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy (kl.III Gimnazjum)
3. Paulina Pałyska -Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach (kl.III Gimnazjum)
4. Daniel Kudła -Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach (kl.III Gimnazjum)
W KATEGORII: POEZJA ŚPIEWANA
1. Oliwia Plebanek -Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy (kl.III Gimnazjum).

Wymienieni laureaci zostali zakwalifikowani do eliminacji rejonowych, które odbędą się w dniu 11 kwietnia 2019 roku o godz. 10.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Jury przyznało również wyróżnienia:
W kategorii: Recytacja
1. Julia Jeziółkowsk -Szkoła Podstawowa w Starej Kamienicy (kl.III Gimnazjum)
W kategorii: Poezja Śpiewana
1. Kamila Sitarczuk -Szkoła Podstawowa w Karpaczu (kl.III Gimnazjum)
2. Jakub Wygnański -Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach (kl.VIII SP)

G R A T U L U J E M Y!