“Kolorowe lato”, półkolonie MDK-a

“Kolorowe lato”, półkolonie MDK-a

28 czerwca 2019 0 przez mdk

Dziś dobiega końca pierwszy z trzech turnusów  półkolonii MDK-a Jelenie Góra. Placówka wychodzi naprzeciw potrzebom młodych mieszkańców naszego miasta i ich  rodziców. W trakcie trwania  roku szkolnego MDK- a proponuje zajęcia w aż 10-ciu pracowniach różnych specjalizacji.

Okres wakacji to nie bynajmniej czas odpoczynku dla pedagogów ale wzmożonej pracy nad tym aby dzieci i młodzież spędzały czas kiedy rodzice są w pracy w sposób twórczy , budujący nowe relacje i bezpieczny.

Biuro Organizacji imprez , w osobie pani Ilony Sobol i Maciej Cytarzyńskiego , jednocześni dyrektora placówki przygotowało szereg atrakcji :

Spotkanie z Policją i Strażą Miejską , którzy to zapoznali uczestników z bezpiecznymi  zachowaniami  nie tylko podczas trwania półkolonii ale też na kąpieliskach, w miejscach publicznych, podwórkach etc.

Kolejnym gościem była pracownia ”Szkiełka Moja Pasja” , w tym tygodniu zajmowaliśmy się wspólnie wzornictwem na szkle

Uczestniczyliśmy też aktywnie w życiu naszego miasta. Wzięliśmy udział w warsztatach  Robotyki , przeplatanych zajęciami ruchowymi  , tak aby zarówno młode ciała jak i umysły dostały porcję aktywności

Niewątpliwą atrakcją była wizyta dziennikarza terenowego telewizji Polsat, który zaprosił  nas na  warsztaty reportażu

Ostatni dzień pierwszego turnusu to edukacja  przez zabawę i ukochane klocki  Lego naszych dzieci

To tyle w pierwszym tygodniu wakacji. Przed nami kolejne dwa tygodnie i nie mniej atrakcji.