Detektyw Pozytywka z MDK rozwiązał wszystkie zagadki w SP Nr 3

Detektyw Pozytywka z MDK rozwiązał wszystkie zagadki w SP Nr 3

27 stycznia 2020 0 przez mdk

22 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Cieplicach odbył się występ grupy teatralnej z Młodzieżowego Domu Kultury. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl „Przygody Detektywa Pozytywki” na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Grzegorza Kasdepke. Scenariusz przygotowali uczestnicy zajęć wraz z opiekunem. Tytułową rolę zagrał Marcel Raś, w postać Detektywa Martwiaka wcielił się Kuba Gryczka, panią Majewską zagrała Wiktoria Żbik, narratorką była Maja Suchodolska, a Zuzią – Zofia Zwolińska. Widzowie mogli podziwiać swoich rówieśników w niecodziennej roli –  Marcel, Kuba i Maja są uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 i zajęli się organizacją występu.

Spektakl bardzo się spodobał, bo miał formę interaktywną i zachęcał do aktywności widzów, którzy pomagali rozwiązywać detektywowi zagadki. Uczniowie chętnie się zgłaszali i podawali rozwiązania zawikłanych spraw, z którymi zmagał się detektyw. Wspólnie udało się rozwiązać łamigłówki i znaleźć sprawców wszystkich problemów.

Teatr z Młodzieżowego Domu Kultury dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 za możliwość występu i planuje przedstawienia w kolejnych szkołach i przedszkolach w Jeleniej Górze.