Detektyw Pozytywka z MDK w Przedszkolu „Król Maciuś”

30 stycznia 2020 0 przez mdk

29 stycznia odbył się występ teatru Agrafka w Przedszkolu Król Maciuś w Jeleniej Górze. Teatr działa w Młodzieżowym Domu Kultury i często występuje w okolicznych placówkach. Tym razem grupa przygotowała spektakl „Przygody Detektywa Pozytywki” na podstawie książki dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke. Spektakl ma formę interaktywną i wciąga widzów do wspólnej zabawy. Młodzi odbiorcy z przedszkola pomagali detektywowi rozwikłać zagadki. Dzieci wykazały się dużą dociekliwością i w sprytny sposób połączyły fakty, żeby wykryć sprawców wszystkich nieszczęść. Tytułową rolę zagrał Marcel Raś, w postać Detektywa Martwiaka wcielił się Kuba Gryczka, panią Majewską zagrała Wiktoria Żbik, narratorkę gra Maja Suchodolska, a Zuzię – Zofia Zwolińska.  Teatr „Agrafka” planuje dalsze występy w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach.