Laureaci eliminacji miejskich XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego “Pegazik”

29 lutego 2024 0 przez Redakcja

W sali kameralnej MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje miejskie XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego “Pegazik”, w których udział wzięli uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie: klasy IV-VI i VII-VIII.

Do konkursu zgłosiło się 49 uczniów – to więcej, niż w poprzednich latach. 36 osób zaprezentowało się w kategorii starszej, a 13 w młodszej. Recytatorskie zdolności jeleniogórskich dzieci oceniało jury w składzie: Iwona Janicka (polonistka), Maria Patronik (bibliotekarka, polonistka), Danuta Sitek (polonistka) oraz Maciej Cytarzyński (koordynator konkursu z ZPP-CWU).

Po wysłuchaniu uczestników zapadła decyzja odnośnie wyróżnień i nagród. Laureaci uzyskali przepustkę do etapu powiatowego, który zaplanowano na 25 marca br.

WYNIKI:

Młodsi:

I miejsce – Karol Baliński (SP 7)

II miejsce – Joanna Rapkiewicz (SP 2)

II miejsce – Nina Pietruczuk (SP 6)

III miejsce – Aleksandra Góralczyk (SP 10)

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Amelia Juralewicz (SP 2), Weronika Świątek (SP 2), Kalina Jędrzejczuk (SP 6), Maria Kaczmarczyk (SP 8), Zuzanna Szandała (SP 11), Weronika Niewęgłowska (SP 11).

Starsi:

I miejsce – Kacper Orzechowski (SP 11)

II miejsce – Maja Schmeling (SP 2)

III miejsce – Dominik Szandała (SP 11)

Etap powiatowy odbędzie się 25 marca br. o godz. 10:00 w MDK, czyli Zespole Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień.