Fotorelacja z Konkursu Recytatorskiego “Pegazik” – eliminacje powiatowe

27 marca 2024 0 przez Redakcja

W sali kameralnej Zespołu Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze rozstrzygnięto eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego “Pegazik”. 39 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych Miasta Jelenia Góra i Powiatu Karkonoskiego ubiegało się o przepustki do finału wojewódzkiego, który pod koniec kwietnia odbędzie się u głównego organizatora – w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

Jury w składzie: Sylwia Sawicz – bibliotekarka z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, Iwona Janicka – polonistka z Zespołu Szkół Technicznych “Mechanik” oraz Maciej Cytarzyński z działu organizacji imprez ZPP-CWU zdecydowali o nagrodach i wyróżnieniach.

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce – Justyna Kucharczyk (SP Mysłakowice)

II miejsce – Jaśmina Śliwa (SP Mysłakowice)

III miejsce – Alan Wawer (SP Kopaniec)

Wyróżnienia otrzymali: Rozalia Słowik (SP Łomnica), Zofia Paciejewska (SP Janowice Wielkie), Wiktor Sztac (SP Wojcieszyce).

Kategoria klas VII-VIII:

I miejsce – Dominik Szandała (SP 11 Jelenia Góra)

II miejsce – Aleksandra Boczar (SP Mysłakowice)

III miejsce – Kacper Orzechowski (SP 11 Jelenia Góra)

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Pudłowski (SP Mysłakowice) oraz Kornelia Sidorowska (SP Sosnówka).

Laureaci pierwszych trzech miejsc uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 kwietnia (młodsi) i 26 kwietnia (starsi) w Kłodzkim Ośrodku Kultury.