ICH PASJĄ JEST MUZYKA DAWNA

6 listopada 2019 0 przez mdk

Pracowicie rozpoczęli rok szkolny członkowie Zespołu Muzyki Dawnej z jeleniogórskiego Młodzieżowego Domu Kultury. W ubiegłym miesiącu grupa, której instruktorem jest Sylwia Raban została zaproszona do udziału w cyklu koncertów w ramach XXVI Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju. Występy w sali Stacji Kultury były zarówno artystyczną ucztą dla koneserów tego gatunku muzyki, jak i okazją do promocji młodych zespołów muzyki dawnej rozpoczynających przygodę z historycznym wykonywaniem utworów z okresu średniowiecza i renesansu. Jeleniogórscy muzycy wzięli także udział w  I Spacerze Historycznym w Szklarskiej Porębie dokąd pojechali na zaproszenie Stowarzyszenia Edukacyjno-Prozdrowotnego ANASA przy współudziale Miasta Szklarska Poręba. Na trasie spaceru, którego przewodnikiem był Przemysław Wiater wystąpili m.in. aktorzy Teatru na Walizkach oraz Tancerze Ognia, natomiast koncert zespołu  MDK odbył się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Niepokalanego Serca NMP. W związku z zaproszeniem grona pedagogicznego oraz uczniów  kolejny występ zaplanowano 22 listopada w  Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich.