„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

7 listopada 2019 0 przez mdk

6 listopada w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się występ teatralny grupy „Agrafka” działającej w Młodzieżowym Domu Kultury. Przedstawienie, dzięki uprzejmości Szkoły, zostało zorganizowane w auli i mogli obejrzeć je uczniowie klas, do których uczęszczają młodzi aktorzy. Spektakl pod nazwą „Porwanie Harrego Pottera”, został samodzielnie wymyślony przez uczestników zajęć teatralnych, którzy opracowali fabułę, przygotowali dialogi i zrealizowali dekoracje. Nad scenariuszem pracowali głównie Kuba Gryczka i Marcel Raś uczęszczający do klasy 7 s, którzy wcielili się w role Scorpiusa i Albusa. Spektakl powstał w oparciu o książki autorstwa J.K. Rowling i ma być wystawiany w jeleniogórskich przedszkolach, gdzie grupa Metafora z MDK jest częstym gościem. W przedstawieniu udział wzięli: Maja Suchodolska (Złodziejka monet), Zofia Zwolińska (Hermiona), Kuba Gryczka (Scorpius), Oskar Kardis (Harry Potter) i Marcel Raś (Albus). W pełnej wersji spektaklu grają dodatkowo: Aurelia Stefaniszyn (kontrolerka biletów), Igor Drobnik i Oskar Drobnik (pomocnicy złodziejki). Młodzi aktorzy byli bardzo podekscytowani możliwością wystąpienia przed swoimi nauczycielami i rówieśnikami. Ich zapał do dalszych twórczych poszukiwań nie zgasł, bo już pracują nad nowym spektaklem – „Przygody Detektywa Pozytywki” na podstawie książki Grzegorza Kasdepke. Młodzi aktorzy zapowiedzieli, że wkrótce znowu chcieliby wystąpić w swojej szkole.